Pláže s bílým pískem a průzračnou vodou

V Bradentonu můžete navštívit krásné dlouhé pláže s jemným bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou. Asi 30 minut od vily jsou klidné pláže, kde nic neruší od odpočinku, slunění a koupání v moři. Zajet můžete třeba na Bradenton beach nebo Holmes beach.

Krásná pláž Siesta beach v nedaleké Sarasotě potěší ty, kteří preferují pláže se zázemím, slunečníky a zábavou. Pláž je široká, s pozvolným vstupem do vody. Výborná pro rodiny s dětmi. Písek je jemný a bílý jako práškový cukr. Hlavní složkou písku je křemík, a tak písek nepálí do bosých nohou.

Ještě o kousek jižněji ve Venice můžete najít Caspersen beach. Moře zde vyplavuje zkameněné zuby pravěkých žraloků. Při troše snahy určitě nějaký najdete. Dospělí i děti se jako mávnutím kouzelného proutku promění v archeology.

Pěší výlety v přírodě

V Bradentonu i okolí je kolem desítky parků a rezervací, kam můžete vyrazit na výlet do přírody. Konkrétní trasy je možné nalézt například zde.

Můžeme doporučit výlet do Emerson Point Preserve, kde se vlévá Manatee River do Mexického zálivu. Rezervace chrání významné archeologické naleziště (Portavent Mound). Ve stínu staletých dubů naleznete přes 1000 let staré pohřební mohyly předků kmene Timucua. Na počátku devatenáctého století zde také byla osada amerických pionýrů. Stále zde můžete vidět pomerančovníky a palmy, které zde osadníci zasadili. V parku se chodí po chodníčcích podél řeky.

Květiny Heritage Harbour, Bradenton, Florida Květiny Heritage Harbour, Bradenton, Florida Květiny Heritage Harbour, Bradenton, Florida Květiny Heritage Harbour, Bradenton, Florida